Volunteer Recognition

Thank you classroom volunteers for the 2018-2019 school year!

 

 

JA Board Members– Travis Proctor, Rick Balda, Leslie Tibbetts, Larry McIntyre, Laurie Cappelli, Carol Craig, Bart Gaetjens, Bradley White, Rick Simonian, Brian Fernandez, Jim Barfield, Key O’Keefe, Drew Waterman, PJ McLoughlin, Brent Peoples, Joshua Adams, Natasha C. Spencer, Ted Peters, Tony Taliancich, William Hall, and Mark Malek

Bank of America/Merrill Lynch-Alison Hammond, Jacqueline Erickson, Karen Jacobs, Michael Bennice, Peter Mannino

Brevard Achievement Center-Chris Price, Danell Spinale, Mandee Jones

Brevard County Public Schools– Pennie  Zuercher, Tina Descovich

BRPH– Alessandro Giulio, Jessica Roddenberry

Building Management Systems– Sisi Packard

Clear Channel Outdoor– Kathy Hodgman

Communications International– Jennifer Granitski, Jennifer Wragg

Community Credit Union– Amanda Rashid, Brandi Evans, Chad Cidlevics, Charlene Fyda, Christopher Hughes, Daniel Kelley, David Hill, Debbie Lawson, Gigi Williams, Greg McElhinny, Helen Sacik, Jason Davis, Jeffrey Hays, Jennifer Bonitto, Jennifer Fairchild, Jenny Hogue, Joanne Gabruk, Julia Devine, Julie Dimmig, Kassandra Hernandez, Kelsey Jansen, Kiaria Sims, Kim Seefeld, Larry Mach, Linda Ryan, Lisa Browder, Lisa Ecker, Margaret Hasenbeck, Marianne Metzger, Mary Trimboli, Matthew Kelly, Melissa Kornichi, Melissa Roundy, Meredith Gibson, Michelle Mills, Michelle Sohl, Nancy Spencer, Nathan Hakanen, Patricia Frydryck, Rebecca Cox, Robert Riley, Stephanie Oakley and Tina Webster

Community Volunteers-Abigail Brown Jones, Ami Adams, Amy Carillion, Andrew Sibol, Bill Marallo, Bonnie Belle Weido, Carlie Ortiz, Carter Hayes, Cassie Price, Cathy Haynes, Cheryl York, Christine Davis, David Fisher, David Wentworth, Dawn Starr, Debbie Thomas, Denise Farias, Douglas Bress, Douglas Fullerton, Eliana Villarreal, Emily Gary, Erin Kahlon, Eugene Apicella, Felichia Krachenko, Genesis Hillman, Heather Shrader, Jakob Blass, Janet Carmello, Janet Madden, Jason Hicks, Jeannette Kraar, Jenny Wolverton, Jessica Hicks, John Mayer, Joy McGregor, Julia Wolfenbarger, Karen Carraway, Kelly Cisewski, Kyle Rourilo, Laura Hamp-Gattorna, Leeann Austin, Linda Shaykian, Mary Williams, Maryam Rodriguez, Marze Boersma, Matt Daniels, Matthew Connahan, Matthew Trine, Maureen Ayers, Megan Farrier, Michelle Plantania, Milo Zonka, Mr.Feinswog, Ms.Huggins, Nate Rogers, Nicole Hall, Peyton Smith, Philip Hayes, Pranitha Jakilinski, Representative Randall Fine, Rania Dounos, Rebecca Thering, Dr.Regina Fakner, Ric Reyes, Richard Peoples, Rita Pritchett, Sandy Anderson, Sarah Doak, Shannon Johnson, Sheryl Stockstill, Skylar Baker, Stacey Morrison, Steve Davis, Suzanne Noel-Copeland, Terri Clark, Tracy Ravin, Trish Arenella, Trish Nicoli, Victoria Chester, Vinnie Taranto, Vivian Crumpler, Walter Meloon, Wendy McLallen, Xiaoyan Connahan

Craig Technologies– Ethan Messer, Matthew Raj, Michael Kerley, Michael Thomas, Sean McKeel, Travis Hill

Eastern Florida State College-Aislinn Leonard, Alegria Tucker, Alex, Lalonde, Alex Obouh Fegue, Alexander Rodriguez, Alexander Sands, Alexis Bottorff, Alexis Miller, Alexsandra Krupica-Sarsano, Alicia Vittitoe, Alison Beumer, Alyssa Carey, Alyssa Watson, Amber Savoy, Anastasia Gabbasova, Ancel Robinson Jr, Andrea Marks, Angel Ottaway, Angela L’Allier, Angeni Worley, Anh Vo, Anna Chang, Anna Hackel, Annelyse Spencer, Ashe-Leigh Wells, Bethany Weaver, Blake McNamee, Brenna Duffy, Briana DuMee, Briana Fahy, Brianna Gorey, Caitlin Dinkins, Carlee Roberson, Chaice Philpott, Charlene Robinson, Christopher Wheeler, CJ Lowing, Clara Squires, Claudia Taylor, Colin Williams, Corey Ahern, Danielle Kverek, Danielle Macko, Daylynn Beneventano, Denisha Philistin, Desiree Daniels, Destiny Walters, Drew Wilson-Hitchen, Dylan Myers, Elena Sierra, Elisa Gonzalez, Embla Andersson, Erica Rodrigues, Faith Depriest, Gabriella Gozzi, Grace Bosland, Guerlanda Guerrier, Haily Shields, Hanna Heatwole, Heather Vanlandingham, Holly McKnight, Isabella Lopez, Isabelle Diaz, Jacquelyn LeVay, Jamaul Grayson, Jasmin DePaola, Jayna Hart, Jefferson Blaise, Jenna Pham, Jennifer Villafuerte, Jessica Eirikis, Jessica King, Jordan Phillips, Joseph Siperko, Julia Graham, Julianna Barillas, Kandis Plotner, Katelyn Greer, Katie Gell, Kayla Batchelder, Kayle Pace, Kaylee Wheat, Kendall Rountree, Kiara Talley, Kirsten Tyler, Kristen Lugo, Krystal Grigg, Kylie Gates, Latrice Mitchell, Lexi Perry, Lithia Simpson, Lynn Spencer, Madison Mahaffey, Mark Clark, Maureen Groome, MJ Baker, Molly Howell, Morgan West,  Myah Rodriguez, Nahir Santiesteban, Natalie Curtis, Natasha Atkins, Nathan Dobson, Nathania Blake, Noah Southwick, Patricia Thomas, Paul Nulle, Payton Greenleaf, Phillipa Delecia Greene, Ragene Grier, Rebeckah Bohannon, Regina Dutcher, Roneisha Magloire, Ryan Anderson, Ryan Evans, Sabrina Degnan, Sam Ellington, Samantha Gray, Sarah Bonn, Sarah Jones, Savannah Jones, Savannah Kemble, Scarlett Powers, Sharon Cronk-Raby, Sierra Mehalick, Sierra Votaw, Skye Williams, Skylar Thomas, Sophie Moutsatsos, Stephanie Chipner, Susan Slaton, Taylor Robertson, Timothy Ferraro, Tyjhe Grayson, Tyler Rice, Tynasia Bunting, Victoria Godwin, Wayne Stein, Zach Makowski, Nichola Rumph, Samantha Kadlec

Embraer Foundation-Anjuli Boston, Daniel Ferraz

Florida Institute of Technology-Shannon Kelley, Winston Scott

Florida Power & Light– Selena Adams

Harris Corporation– Adam Onaindia, Alan Hardeo, Alexis Haber, Amy Bonecutter-Leonard, Brenda Boritzki, Bruno Dedeschi, Carolyn Woulard, Dan Vallette, Dana Arnott, Donielle Rouse, Dwight Delap, Ernest Davidson, Flavia Siclovan, Gabriel Pinzon, James Moody, Jaron Blackburn, Jason McDonald, Jason Rife, Jeffrey Bell, Jessica Callahan, Jim Clamons, Jodie Taylor, Julie Lane, Justin Pavao, Karen Ruoff, Katherine Stewart, Kayla Rowland, Ken Clarke, Kevin Terry, Kristen Raymond, Krysti Gunter, Lana Jobes, Linda Rainier, Lisa Chan, Luke Daanomah, Marsha Tabor, Matthew Ferguson, Matthew Rumble, Mauricio Feijo, Melissa Lazzeri, Michael Kane, Michael Freeman, Mike Bianchi, Nick Barnini, Nick Esrock, Nicolas Venditti, Nicole Whitman, Paul Blaszkowiak, Quisaira Quinones-Codallo, Ramsey Preston, Renee Hughes, Sarah Baire, Sarah Howard, Scott Minster, Sean Lane, Stephanie Wolf, Susan Rollins, Susan Swahlan, Trace Buffaloe, Verlin Hibner, Wilson Perez, Zachary Brodrick

Northrop Grumman-Alexander Evans, Allyson Holley, Carolyn Mistretta, Christine Sturm, Daniel Florez, Derek Descovich, Evan Fleischmann, Helen Reynolds, Jim Palmer-Smith, Joann Baker, John Bottiger, Laura Boltz, Patrick Green, Rebecca Mongold, Rich Bernhard, Telaina Melchiorre

Platinum Group/Keller Williams– Cheryl Holiday, Corinne Charvet, Elizabeth Hunter, Gail Fischer, Iris Watson, Leslie Lyons, Lindsey Whitney, Lorisa Roberts Hilburn, Nancy May, Nicole Wilkerson, Phelyna Ngu, Tom Taranto

Regions Bank– Chelsea Balak, Corey Stacy, Jeffrey Wilbert, John Rivera, Juan Montoya, Kelsey Johnson, Maria Colon, Melinda Lee, Michael Jones, Michael McDougall, Ray Santos, Sharon Miller

Rockwell Collins– Ashley Emshoff, Lisa Cole, Mark Everly, Randy Johnson

Suntrust– Cary Lipman, Elisa Murphy, Peter Neidecker

United Way of Brevard– Robert Rains

Widerman Malek PL– John Frazier, Mason Williams IV, Rebecca Schultz